Niemiecka budowlanka oczekuje największej sprzedaży od 23 lat

  • PAP
opublikowano: 18-01-2018, 16:59
aktualizacja: 18-01-2018, 17:00

Niemieckie spółki budowlane prognozują wzrost rynku o 4 proc. w tym roku. To oznacza, że będzie miał największą wartość od 1995 roku, pisze Reuters.

W Niemczech trwa boom budowlany. Nie dotyczy tylko budownictwa mieszkaniowego, ale także projektów inftrastrukturalnych, jak drogi i mosty. To zasługa taniego pieniądza dostępnego dzięki polityce ultraniskich stóp realizowanej przez ostatnie pięć lat przez Europejski Bank Centralny. Sprzedaż nieruchomości mieszkaniowych ma wzrosnąć o 3,5 proc. do 43,1 mld EUR, a inwestycje budowlane firm mają pójść w górę o 4 proc. do 41,2 mld EUR. Wydatki państwa na drogi i mosty mają także wzrosnąć o 4 proc. do 32,9 mld EUR.

Branża budowlana, choć boryka się coraz bardziej ze znalezieniem rąk do pracy, spodziewa się zwiększenia zatrudnienia o 15 tys. ludzi. Ma w niej pracować 820 tys. osób.

- Obecnie są dwa wakaty na każdego zatrudnionego inżyniera budownictwa. W pewnym momencie już nie znajdziemy bezrobotnych inżynierów. Mamy już pełne zatrudnienie – stwierdził Peter Huebner, szef stowarzyszenia HDB. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu