Niemiecka Fagerdala zainwestuje w Legnicy 4 mln EUR

30-09-2004, 18:43

4 mln euro zainwestuje w Legnicy niemiecka Fagerdala, producent materiałów budowlanych. Firma, która zamierza w 2005 roku rozpocząć działalność, zatrudni 50 osób - poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Legnicy Arkadiusz Rodak.

Dodał, że inwestor zlokalizuje swój zakład na terenie administrowanym przez należącą do gminy Strefę Aktywności Gospodarczej w Legnicy.

"Właściciele niemieckiej firmy Fagerdala wybrali tam nieruchomość z przeznaczeniem na swój zakład" - wyjaśnił Rodak.

Niemcy zarejestrowali już "Fawo-Wood" sp. z o.o. Ma ona produkować materiały budowlane z wykorzystaniem pianki termoplastycznej o wysokich parametrach izolacyjności termicznej i wodnej. Produkty składać się mają w 80 proc. z odpadów drewnianych, w 20 zaś - właśnie z pianki.

"Firma Fagerdala ma filie w Ameryce Południowej, USA i Chinach. Legnicę wybrano jako dogodne miejsce dla centrum produkcyjno-dystrybucyjnego, pozwalającego kierować ekspansję na Europę Wschodnią. Miasto otrzymało też korzystną rekomendację od działającej tu od kilku lat firmy Viessmann, która współpracuje z Fagerdalą" - zaznaczył Rodak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Niemiecka Fagerdala zainwestuje w Legnicy 4 mln EUR