Niemiecka minister daje firmom jeszcze rok na zmiany

Marek Druś, local.de
opublikowano: 16-08-2017, 14:02
aktualizacja: 16-08-2017, 14:03

Katarina Barley, niemiecka minister ds. kobiet oskarżyła największe firmy, że nie zrobiły dość, aby zwiększyć udział kobiet we władzach.

- Daję biznesowi jeszcze rok na samodzielne zajęcie się tym – powiedziała Barley. – Jeśli nic się nie zmieni do tego czasu, podejmiemy działania i wprowadzimy zmiany w prawie – dodała.

Zobacz więcej

youtube.com

Minister z Partii Socjaldemokratycznej podkreśliła, że kobiety stanowią tylko ok. 6 proc. w zarządach niemieckich firm.

- Tak nie może dalej być – powiedziała wskazując, że dekady wzywania firm do zmian proporcji płci we władzach niewiele dały. - Nie miałabym problemu z wprowadzeniem obowiązkowej kwoty miejsc dla kobiet w zarządach – podkreśliła.

W ubiegłym roku uzgodniono w Niemczech podobne rozwiązanie wymagające, aby w ok. 100 największych giełdowych spółkach co najmniej 30 proc. miejsc w radach nadzorczych zajmowały kobiety.

Udział kobiet w zarządach jest bardzo niski. Gospodarczy think tank DIW wyliczył, że w zarządach 106 największych niemieckich firm kobiety stanowią tylko 6,5 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.de

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Niemiecka minister daje firmom jeszcze rok na zmiany