Niemiecki inwestor daje 500 mln EUR za Air Berlin

opublikowano: 11-09-2017, 14:17
aktualizacja: 11-09-2017, 14:18

Hans Rudolf Wöhrl ujawnił swoją ofertę 500 mln EUR za zbankrutowaną miesiąc temu drugą niemiecką linię lotniczą Air Berlin.

- Ciężko pracowaliśmy, aby móc złożyć tą ofertę, nie tylko z pomocą ekspertów, ale także dzięki wspierającym głosom i sugestiom pracowników, pasażerów i partnerów biznesowych Air Berlin – napisał Wöhrl na Facebooku.

youtube.com

Inwestor z Norymbergii stał się znany po tym jak odkupił w 2003 roku za symboliczne 1 EUR od British Airways linię Deutsche BA. Potem sprzedał ją za dużo większe pieniądze Air Berlin.

Obecnie Intro, spółka Wöhrla, zobowiązuje się zapłacić 50 mln EUR od ręki za Air Berlin, a 450 mln EUR w kolejnych ratach, „w zależności od wyników”.

Co ważne, Wöhrl nie chce dzielić Air Berlin w przeciwieństwie do innych zainteresowanych, wśród których są m.in. Lufthansa, Condor, TUI i Germania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.de

Polecane