Niemiecki partner wypowiedział umowę Skotanowi

DI, ESPI
opublikowano: 25-02-2010, 21:52

Emitent poinformował, że niemiecka spółka r.b.a. invest Beratungen jednostronnie wypowiedziała umowę na wyłączność związaną z wykorzystaniem na terenie Polski technologii firmy Alphakat.

"Intencją SKOTAN S.A. wyrażoną w ww. umowie było wprowadzenie w 2009 r. technologii Alphakat do Polski (co najmniej 1 instalacji). Realizacja tego zamiaru uzależniona była od wyników starań o uzyskanie certyfikacji produktu otrzymywanego w technologii Alphakat jako biopaliwa zgodnie z ustawą o biopaliwach i biokomponentach. W kolejnych latach – samodzielnie lub wspólnie z partnerem branżowym – przewidywane było wprowadzenie na rynek corocznie 2 instalacji do produkcji biopaliw. W przypadku niezrealizowania zamiarów dotyczących liczby instalacji wprowadzanych w latach 2009-2010 r.b.a. invest Beratungen GmbH przysługiwało prawo rozwiązania Umowy, o czym Spółka informowała w ww. raporcie bieżącym nr 6/2009. Z uwagi na brak rozwiązań prawnych w zakresie biopaliw II generacji w Polsce przedmiotowe starania nie zostały zakończone sukcesem. Wypowiedzenie uzasadnione zostało nie zrealizowaniem przez SKOTAN S.A. zakupu pierwszej instalacji w 2009 r." - napisano w czwartkowym komunikacie.

Skotan uspokaja, że nie rzutuje to na plany biznesowe spółki dotyczące potencjalnego współuczestnictwa w rozwoju polskiego rynku biopaliw II generacji z uwagi na fakt, iż spółka r.b.a. Invest Beratungen GmbH nie była jedynym podmiotem, z którym emitent współpracował w zakresie technologii Alphakat.

Spółka nawiązała i kontynuuje stałą współpracę w zakresie techniki i technologii Alphakat z firmą SOILUTIONS AG., której plany biznesowe dotyczą wykorzystania przedmiotowej technologii na rynku niemieckim. Ponadto podjęte zostały rozmowy ze spółką Mitara GmbH z siedzibą w Berlinie, oferującą bezpośredni dostęp do technologii biopaliw II generacji, w tym także technologii Alphakat. O ile ze strony SKOTAN. zaistniałoby w przyszłości takie zapotrzebowanie spółka Mitara GMbH zapewnia możliwość zakupienia instalacji biopaliw II generacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ESPI

Polecane