Niemiecki przemysł inżynieryjny liczy na rynki wschodzące

opublikowano: 24-04-2017, 10:19

Niemieckie stowarzyszenie inżynierów VDMA twierdzi, że mogłoby podnieść swoja prognozę wzrostu na ten rok, jeśli dotychczasowe sygnały pozytywnego sentymentu biznesu utrzymają się i okażą się uzasadnione, donosi Reuters.

Stowarzyszeni  reprezentujące tysiące firm z ponad milionem pracowników i ponad 200 mld dolarów rocznych przychodów, prognozowało na 2017 r. do tej pory 1-procentowy wzrost produkcji i eksportu.

Zdaniem Caral-Martina Welckera, prezesa VDMA, rynki wschodzące, Rosja, Indie i Niemcy dają nadzieję na podniesienie niemieckiej produkcji inżynieryjnej w tym roku, po tym jak zeszły stał pod znakiem stagnacji. Z kolei Chiny, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania są poważnym źródłem niepewności.

Jeśli obecne dobre nastroje, które możemy zaobserwować przez pryzmat wielu wczesnych wskaźników, będą w stanie się utrzymać, to ostateczny wynik tego roku może być wyższy niż zakładamy - powiedział Welcker podczas konferencji na targach przemysłowych w Hanowerze.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Niemiecki przemysł inżynieryjny liczy na rynki wschodzące