Niemiecki rząd rozważa możliwość obniżenia podatku od zysków firm

Polska Agencja Prasowa SA
14-03-2005, 10:53

Niemiecki rząd rozważa możliwość zmniejszenia z 25 do 20 lub nawet 19 proc. podatku od zysków spółek akcyjnych podał w poniedziałek  dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

Niemiecki rząd rozważa możliwość zmniejszenia z 25 do 20 lub nawet 19 proc. podatku od zysków spółek akcyjnych podał w poniedziałek  dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

    Rząd chce jednak równocześnie uszczelnić system podatkowy i zlikwidować ulgi. "Jak ma to wyglądać w praktyce, jest nadal sprawą otwartą" - czytamy w artykule.

    "SZ" przytacza opinię kanclerza Gerharda Schroedera: "Jestem gotów do rozmów, także o innych propozycjach i chcę, aby zakończyły się sukcesem".

    Obniżenie podatku od zysku firm ma zapobiec przenoszeniu się niemieckich firm za granicę, m.in. do Europy Środkowej, i likwidacji miejsc pracy w Niemczech.

    Reforma podatkowa i inne propozycje, których celem jest walka z bezrobociem, będą przedmiotem spotkania w najbliższy czwartek kanclerza Schroedera z przywódcami opozycji - szefową CDU Angelą Merkel i premierem Bawarii Edmundem Stoiberem (CSU).

    W tym samym dniu kanclerz ma przedstawić w Bundestagu oświadczenie rządu na temat dalszych reform. Pomimo wdrażanego od dwóch lat programu reform "Agenda 2010" liczba bezrobotnych wzrosła w lutym do rekordowego poziomu 5,2 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Niemiecki rząd rozważa możliwość obniżenia podatku od zysków firm