Niemiecki sąd zdecyduje dziś o losie 15 mln aut z silnikami diesla

opublikowano: 22-02-2018, 09:35
aktualizacja: 22-02-2018, 09:37

Niemiecki najwyższy sąd administracyjny w Lipsku zdecyduje w czwartek, czy niemieckie miasta mogą zakazać wjazdu samochodom z silnikami diesla, informuje Reuters.

Auta z silnikami diesla są na cenzurowanym od września 2015 roku, kiedy ujawniono że Volkswagen manipulował pomiarem emisji spalin w takich samochodach w USA aby spełniały one normy.

Zobacz więcej

youtube.com

Grupa obrońców środowiska DUH pozwała władze Stuttgartu i Duesseldorfu za dopuszczenie do przekroczenia zanieczyszczeń powodowanych przez spaliny ponad poziom dopuszczalny przez Unię Europejską. Wskazała na konieczność ograniczenia możliwości wjazdu aut z silnikami diesla do miast, szczególnie że w co najmniej 90 doszło do przekroczenia dopuszczalnego poziomu zanieczyszczeń. Po odwołaniu się władz landów sprawa ostatecznie trafiła do federalnego sądu administracyjnego w Lipsku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Niemiecki sąd zdecyduje dziś o losie 15 mln aut z silnikami diesla