Niemiecki wachlarz to okazja do zakupów

Wojciech Białek
opublikowano: 21-03-2011, 00:00

Ceny niemieckich akcji mocno ucierpiały podczas trwającej od prawie miesiąca korekty na globalnym rynku, która uległa wyraźnemu przyspieszeniu w ostatnich dniach pod wpływem wieści o kryzysie nuklearnym w uszkodzonej przez trzęsienie ziemi japońskiej elektrowni jądrowej.

W ciągu ostatnich 17 sesji DAX stracił 10,5 proc., co było największym tego typu spadkiem w okresie trwającej od dwóch lat hossy. W trakcie tego spadku doszło do przełamania w dół kolejnej linii formacji "wachlarza" formującej się od marca 2009 roku. Od tej pory ta rosnąca linia będzie stanowiła istotny opór dla wzrostów cen akcji u naszych zachodnich sąsiadów. Tego typu sytuacja — złamanie linii "wachlarza" przy większym niż 5 proc. spadku DAX-a — zdarzyła się w tej hossie po raz szósty. Pięć poprzednich okazało się z perspektywy czasu dobrymi okazjami do kupna akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Białek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy