Niemieckie firmy wezwane do zmniejszenia zależności od chińskiego rynku

opublikowano: 31-10-2018, 16:33

Projekt dokumentu Federalnego Związku Niemieckiego Przemysłu (BDI), dotyczący strategii, sugeruje niemieckim firmom zmniejszenie uzależnienia od chińskiego rynku, pisze Reuters, który mógł się z nim zapoznać.

Liczący 25 stron dokument BDI, który ma być opublikowany w styczniu wskazuje, że obiecywane od dawna otwarcie chińskiego rynku jest wciąż mało prawdopodobne. Podkreśla  obawy wynikające z rosnącej kontroli partii komunistycznej nad społeczeństwem i gospodarką. Choć eksperci BDI nie mają wątpliwości, że niemieckich firm nie stać na odwrócenie się od Chin, to wzywają je do ponownej oceny swojej obecności na tym rynku.

- Pomimo atrakcyjności chińskiego rynku, coraz ważniejsza dla firm jest dokładna ocena ryzyka zaangażowania w Chinach i minimalizacja ich zależności przez dywersyfikację łańcucha dostaw, zakładów produkcyjnych i rynków sprzedaży – głosi projekt dokumentu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu