Niemieckie indeksy najwyższe od dwóch lat

Marek Wierciszewski
opublikowano: 26-10-2010, 00:00

Poniedziałkowe sesje przyniosły kontynuację wzrostów. Inwestorzy pozytywnie przyjęli wyniki szczytu grupy G-20 w Korei Południowej. Brak decyzji w sprawach kursów walutowych oznacza zachowanie status quo, a więc dalsze luzowanie polityki pieniężnej przez Fed, Bank Anglii i Bank Japonii.

Inwestorów z Dalekiego Wschodu rozgrzała informacja o tym, że operator giełdy singapurskiej złożył ofertę przejęcia ASX, operatora giełdy w Sydney. W rezultacie druga ze spółek zdrożała o 19 proc. Chętnie kupowano także w Europie. Do poziomu najwyższego od 6 miesięcy wzrósł paneuropejski indeks Stoxx Europe 600, a DAX zanotował dwuletnie maksimum. Za sprawą większej liczby przejęć w branży o ponad 5 proc. zwyżkował LSE, operator giełdy londyńskiej.

Pozytywne sygnały docierały także zza oceanu. Dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym wskazały na stabilizację rynku nieruchomości. O ponad 2 proc. drożały akcje Citigroup. Spółka została wpisana przez Goldman Sachs na listę papierów z rekomendacją "zdecydowanie kupuj". 12–miesięczna cena docelowa dla spółki przewiduje 34-procentowy potencjał wzrostu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu