Niemieckie trio

EBE
opublikowano: 09-05-2013, 00:00

DB PBC rozpoczęły się zapisy

W na kolejną edycję db Gwarancji — Niemieckie Trio III. Jest to strukturyzowany produkt inwestycyjno-ubezpieczeniowy ze 100-procentową ochroną składki. Zysk z inwestycji może wynieść od 6 do 8 proc. w skali roku (ostateczna wartość kuponu zostanie ustalona 29 maja), w zależności od notowań akcji Henkela, Fresenius Medical Care i Metro AG.

Produkt został stworzony na 3 lata, ale może zakończyć się wcześniej — po roku lub dwóch, jeżeli zostanie spełniony warunek wypłaty kuponu. Premia zostanie wypłacona po pierwszym roku, jeżeli żadna ze spółek nie straci na wartości. Jeżeli warunek nie zostanie spełniony, inwestycja będzie trwała kolejny rok. Po drugim roku będzie możliwość otrzymania dwukrotności premii (przy spełnieniu warunku), a po trzech latach trzykrotności. Minimalna wpłata to 2 tys. zł, opłata subskrypcyjna 1,5 proc., a likwidacyjna jest uzależniona od liczby dni pozostałych do końca inwestycji. Zapisy będą przyjmowane do 24 maja.

Zdaniem „PB”:

Zaletą inwestycji jest możliwość zarobienia zarówno w trakcie zwyżek, jak i stagnacji akcji spółek z koszyka, bardzo proste zasady naliczania zysku i zwolnienie z podatku Belki; wadą opłata subskrypcyjna, która obniża kwotę inwestycji o 1,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EBE

Polecane