Nieoczekiwany spadek przychodów Citigroup

opublikowano: 14-01-2019, 15:59

Citigroup, jeden z największych amerykańskich banków poinformował w poniedziałek o nieoczekiwanym spadku kwartalnych przychodów, donosi Reuters.

W reakcji na tę informację akcje banku wpierw traciły na wartości w handlu przedsesyjnym, by następnie odzyskać z nawiązką straty.

Centrum operacyjne Citigroup w San Antonio w Teksasie, USA
Zobacz więcej

Centrum operacyjne Citigroup w San Antonio w Teksasie, USA fot. Bloomberg

Przychody o stałym dochodzie  obniżyły się w ostatnim kwartale 2018 r. aż o 21 proc. m.in. z powodu wzrostu spreadów kredytowych. Ograniczenie dochodów spowodowało, że Citi nieomal przestrzeliło cel w zakresie efektywności na cały rok, pomimo 4-proc. spadku wydatków.

Bank zakończył rok ze wskaźnikiem efektywności na poziomie 57,4 proc., podczas gdy założenie było na poziomie 57,3 proc. 

Ogółem przychody banku zmniejszyły się o 2 proc. do 17,2 mld USD. Analitycy oczekiwali 1,7-proc. ich wzrostu do 17,55 mld USD i zysku na akcję w kwocie 1,55 USD. Tymczasem EPS wyniósł 1,61 USD na akcję przy zysku (bez uwzględniania czynników o charakterze jednorazowym) rzędu 4,22 mld USD wobec 3,75 mld i 1,28 USD na akcję w IV kwartale 2017 r.

Citigroup jest pierwszym dużym amerykańskim bankiem, który przekazał wyniki za czwarty kwartał. W tym tygodniu swoje rezultaty mają też zaprezentować m.in. JPMorgan Chase & Co, Bank of America Corp i Goldman Sachs.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu