Niepewność i liczne spory

Puls Biznesu, Konfederacja Lewiatan
opublikowano: 12-04-2018, 22:00

Nowe unijne przepisy o delegowaniu pracowników naruszą równowagę pomiędzy swobodą świadczenia usług na rynku wewnętrznym a prawem państw członkowskich do wymagania określonych warunków zatrudnienia na ich terytorium. W praktyce doprowadzi to do zwiększenia stanu niepewności i licznych sporów. Na ile będą to zmiany negatywne z punktu widzenia polskich przedsiębiorców, ale także pracowników, pozwoli odpowiedzieć dopiero proces implementacji postanowień nowej dyrektywy przez poszczególne państwa UE. Ten etap budzi szczególny niepokój, jeśli weźmie się pod uwagę brak efektywnych instrumentów rozstrzygania sporów dotyczących naruszenia unijnych przepisów i ochrony swobód traktatowych.

Za rozwiązanie korzystne należy uznać obowiązek publikowania informacji o warunkach zatrudnienia. Brak odpowiednich informacji ma mieć znaczenie przy stosowaniu przez państwa członkowskie środków sankcyjnych związanych z niewypełnieniem ich wymogów przez przedsiębiorstwa delegujące.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Puls Biznesu, Konfederacja Lewiatan

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Niepewność i liczne spory