Nieudany atak na 2500 pkt

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 29-11-2005, 00:00

Już na początku wczorajszej sesji kontrakty na WIG20 szturmowały poziom 2500 pkt. Na poprzednich sesjach było widać, że popyt nieśmiało próbuje pokonać ten opór. Wydawało się, że wczorajszy atak zakończy się sukcesem, jednak kontraktom na WIG20 nie udało się zakończyć sesji powyżej tego poziomu. Nastroje graczy są zbyt chwiejne, aby utrzymać futures tak wysoko.

Grudniowe kontrakty rozpoczęły notowania na poziomie 2472 pkt. Od samego początku kupujący przeważali na rynku, szybko doprowadzając ceny w okolice 2500 pkt. W tej strefie nastąpiła krótkotrwała stabilizacja. Płytka korekta potwierdzała poranną siłę popytu. Posiadacze długich pozycji nie czekali długo na dalszy wzrost. Wartość najpopularniejszej serii wyznaczyła dzienne maksimum na wysokości 2516 pkt. Jednak po południu nastroje się pogorszyły. Kupującym nie udało się utrzymać zdobyczy i kontrakty wróciły poniżej psychologicznego poziomu 2500 pkt. Zamknięcie nastąpiło na 2488 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nieudany atak na 2500 pkt