Niewielki wzrost gospodarczy eurolandu w drugim kwartale

opublikowano: 14-08-2019, 12:18

W sytuacji kiedy największa gospodarka eurolandu jest bliska recesji, słabe tempo wzrostu całego obszaru wspólnej waluty nie dziwi, wynika z doniesień Reutersa.

W drugim kwartale PKB gospodarki strefy euro wzrósł o 0,2 proc. w porównaniu z pierwszym, kiedy rósł o 0,4 proc., wynika z tzw. szybkiego odczytu przedstawionego w środę. W ujęciu rocznym tempo wzrostu wynosiło 1,1 proc. i było zgodne z prognozami ekonomistów.

Wcześniej w środę niemiecki urząd statystyczny podał, że PKB Niemiec spadł w drugim kwartale o 0,1 proc. w porównaniu z pierwszym. W ujęciu rocznym tempo wzrostu spadło z 0,9 proc. do 0,4 proc.

Produkcja przemysłowa strefy euro spadła w czerwcu o 1,6 proc. w porównaniu z majem i o 2,6 proc. w porównaniu z czerwcem 2018 roku. Ekonomiści spodziewali się mniejszego spadku. Prognozowali 1,4 proc. zniżkę z ujęciu miesiąc do miesiąca i 1,2 proc. w ujęciu rocznym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu