Niewielkie małopolskie firmy informatyczne zaprezentują się na targach CeBIT

14-03-2007, 15:19

Przedstawiciele dwudziestu niewielkich małopolskich firm branży informatycznej zaprezentują swoją ofertę podczas największych targów branży IT na świecie, CeBIT 2007, rozpoczynających się w czwartek w Hanowerze. Wspólne stoisko zorganizowała dla nich Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego (MARR).

Jak poinformował w środę prezes MARR Witold Śmiałek, stoisko małopolskich firm informatycznych sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), o powierzchni 30 metrów kwadratowych, zostało usytuowane w bardzo atrakcyjnym miejscu, w pawilonie prezentującym usługi outsourcingowe. Sąsiaduje ze stoiskami Rosji, Ukrainy czy Rumunii.

Na stoiku znajdzie się miejsce do prezentacji ofert firm IT z Małopolski, strefa do prowadzenia negocjacji z potencjalnymi kontrahentami oraz prezentacja regionu Małopolski. Koszt wynajęcia stoiska, jego aranżacji i promocji, wyniósł około 22 tysiące euro.

Przedsiębiorstwa zaproszone do udziału w targach CeBIT ponoszą koszty związane z finansowaniem wspólnego katalogu, samodzielne płacą też za działania związane ze swoją promocją i reklamą.

Firmy biorące udział w targach zostały wybrane przez trzech partnerów przedsięwzięcia: Centrum Rozwoju i Promocji Eksportu MARR, Klaster Multimediów i Systemów Innowacyjnych - Miasteczko Multimedialne w Nowym Sączu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Międzynarodowe targi branży IT CeBIT 2007 w Hanowerze, trwające od 15 do 21 marca, to największa tego typu impreza na świecie. W zeszłorocznej edycji swoją ofertę prezentowało 6,2 tys. przedsiębiorstw z 70 państw, w tym 17 firm polskich. Targi zwiedziło blisko 500 tys. osób. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Niewielkie małopolskie firmy informatyczne zaprezentują się na targach CeBIT