Niewielkie wahania notowań złotego

Marcin Ciechoński
29-05-2012, 00:00

WALUTY

Poniedziałkowa sesja przebiegła w neutralnych nastrojach. Jednym z powodów mniejszej aktywności inwestorów był dzień wolny od pracy w USA oraz pusty kalendarz publikacji danych makroekonomicznych. Początek notowań zarówno na parze EUR/USD, jak i europejskich giełdach wypadł optymistycznie ze względu na pierwsze od dłuższego czasu pozytywne dla rynków informacje z Grecji. Wzrost poparcia dla partii opowiadającej się za dalszymi reformami oddala ryzyko destabilizacji europejskiego systemu finansowego, spowodowane potencjalnym wystąpieniem tego kraju ze strefy euro. Taka sytuacja może spowodować przejście kursu EUR/USD w trend boczny, co zatrzymałoby również wyprzedaż na pozostałych rynkach. Z drugiej strony w perspektywie długoterminowej euro w stosunku do dolara nadal pozostaje pod silną presją spadkową i w kolejnych tygodniach wciąż bardzo prawdopodobny jest spadek przynajmniej w okolice 1,20.

Wczorajsza sesja na krajowym rynku walutowym również nie przyniosła istotnych zmian. Kursy cały dzień przebywały w konsolidacji i dopóki nie nastąpi silniejszy ruch na głównych parach walutowych, złoty również nie powinien wychodzić poza zeszłotygodniowy zakres wahań. Jedną z ważniejszych dziś publikacji będzie indeks zaufania konsumentów Conference Board, jednak odczyt w okolicy poziomu 70 nie powinien wywołać większej zmienności.

Marcin Ciechoński

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Ciechoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Niewielkie wahania notowań złotego