Niewielkie zmiany cen ropy, wyczekiwanie na dane o zapasach

WST, Bloomberg
opublikowano: 25-11-2009, 07:26

Ceny ropy poddają się w środowy poranek niewielkim zmianom po zejściu poniżej poziomu 76 USD za baryłkę we wczorajszych notowaniach na nowojorskiej giełdzie NYMEX. To wynik spekulacji, że niższy niż wcześniej szacowano wzrost gospodarczy w Stanach Zjednoczonych może ograniczać popyt na surowiec.

We wtorek cena czarnego złota zeszła do pięciotygodniowego minimum, po tym jak amerykański Departament Handlu zrewidował odczyt PKB za III kw. z 3,5 do 2,8 proc.

Spadek notowań ropy implikują też – zdaniem traderów – oczekiwania na wzrost zapasów surowca w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj Departament Energii przedstawi oficjalne wyliczenia. Analitycy zakładają wzrost zapasów ropy o 1,5 mln baryłek w minionym tygodniu.

Cena kontraktów terminowych na ropę z opcją realizacji w styczniu kształtowała się dzisiaj nad ranem na poziomie 76,21 USD (notując wzrost o 19 centów). Wczoraj futures przecenione zostały na finiszu o 1,54 USD (2 proc.) do 76,02 USD/b, choć w ciągu dnia przecena była jeszcze silniejsza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Niewielkie zmiany cen ropy, wyczekiwanie na dane o zapasach