Niewielkie zmiany kontraktów przed raportem z rynku pracy

opublikowano: 08-10-2021, 13:40

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji zmieniają się niewiele, bo inwestorzy czekają na publikację raportu o rynku pracy we wrześniu.

Ok. godzinę przed publikacją raportu i dwie przed rozpoczęciem sesji kontrakty na Dow Jones i S&P500 rosną o 0,1 proc., a na Nasdaq 100 o 0,07 proc. Minimalnie zmienia się również indeks dolara i rentowność obligacji 10-letnich.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Rynek oczekuje, że gospodarka dodała w ubiegłym miesiącu 500 tys. miejsc poza rolnictwem, czyli ponad dwa razy więcej niż w poprzednim miesiącu, a stopa bezrobocia spadła do 5,1 proc. Niepewność jest tym większa, że raport z sierpnia mocno odbiegał od oczekiwań. Z drugiej strony dane ADP z tego tygodnia pokazały wyższą niż prognozowano liczbę miejsc pracy dodaną we wrześniu przez sektor prywatny. Piątkowy raport jest o tyle ważny, że jest ostatnim przed listopadowym posiedzeniem FOMC, na którym może zapaść decyzja w sprawie redukcji zakupów obligacji przez bank centralny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane