Niewielkie zmiany na europejskich giełdach

(Marek Druś)
25-08-2006, 18:30

Europejskie giełdy zakończyły ostatnie sesje tygodnia niewielkimi zmianami głównych indeksów. W Paryżu i Frankfurcie nie przekroczyły one nawet 0,1 proc. W Londynie FTSE 100 wzrósł o 0,16 proc.

Europejskie giełdy zakończyły ostatnie sesje tygodnia niewielkimi zmianami głównych indeksów. W Paryżu i Frankfurcie nie przekroczyły one nawet 0,1 proc. W Londynie FTSE 100 wzrósł o 0,16 proc.

Paneuropejski DJ Stoxx 600 rósł na zamknięciu o 0,11 proc. W całym tygodniu zyskał zaledwie 0,1 proc. Wśród 18 indeksów branżowych w piątek najmocniej rosły indeksy branż surowcowej (0,9 proc.), finansowej (0,5 proc.) i bankowej (0,4 proc.). W przypadku tej ostatniej ożywienie handlu wiązało się z ogłoszeniem w czwartek planu fuzji włoskich Banca Intesa i Sanpaolo. Inwestorzy liczą na zarobek na dalszej konsolidacji branży. Europejskie banki zdecydowały się wydać od początku roku 65,6 mld USD na przejęcia rywali, co stanowiło 9,2 proc. wartości wszystkich przejęć ogłoszonych w tym czasie. Rok wcześniej wartość przejęć w sektorze bankowym sięgała w tym samym okresie 33,4 mld USD, co stanowiło 8 proc. całkowitej kwoty. W piątek drożały akcje drugiego w Niemczech Commerzbanku i trzeciego w Wielkiej Brytanii Barclays.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Niewielkie zmiany na europejskich giełdach