Niewielkie zmiany na rynkach akcji w USA

opublikowano: 18-08-2022, 17:09
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Po słabym początku czwartkowej sesji na rynkach akcji w USA nastąpiło krótkotrwałe ożywienie popytu, które jednak nie zmieniło istotnie sytuacji.

Po upływie około 90 minut handlu Średnia Przemysłowa Dow Jones spadała o 0,2 proc., S&P500 rósł o mniej niż 0,1 proc., a Nasdaq zwiększał wartość o 0,1 proc. Podaż przeważała w 6 z 11 głównych segmentach rynku. Najmocniej taniały akcje spółek finansowych1 (-0,2 proc.), nieruchomości (-0,4 proc.) i ochrony zdrowia (-0,75 proc.). Największy popyt widać było w segmentach użyteczności publicznej (0,5 proc.) i energii (2,4 proc.). Spadały rentowności obligacji USA, rósł indeks dolara amerykańskiego.

Po publikacji w środę „minutes” z lipcowego posiedzenia FOMC umocniło się przekonanie, że podwyżka stóp we wrześniu wyniesie 50 pkt. bazowych. Obecnie rynek ocenia jej prawdopodobieństwo na 65,5 proc. W środę było to 60 proc., a tydzień temu 57 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane