Niewielkie zmiany na Wall Street

opublikowano: 26-09-2017, 22:04
aktualizacja: 26-09-2017, 22:04

Bezsprzecznie najważniejszym wydarzeniem wtorkowej sesji na amerykańskich giełdach było wystąpienie Janet Yellen oraz reakcja inwestorów na komentarze i oceny szefowej Fed.

Przewodnicząca Rezerwy Federalnej potwierdziła swoje stanowisko odnośnie zacieśniania polityki monetarnej, do którego – jej zdaniem – powinno dojść mimo słabej inflacji. Yellen zadeklarowała przy tym, że jest zwolenniczką stopniowych podwyżek stóp procentowych, ale przestrzegła przed zbytnią opieszałością w tym temacie. Zwiększa to szanse na grudniową podwyżkę. Obecnie prawdopodobieństwo takiej decyzji FOMC szacowane jest na 76 proc. wobec zaledwie 38 proc. miesiąc wcześniej.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Inwestorzy dosyć pozytywnie odnieśli się do je słów wspierając zakupami wyceny indeksów, które ruszyły w górę. Potencjał obozu byków był jednak ograniczony, na co wpływ miało m.in. przedłużająca się niepewność związana z kolejnymi działaniami północnokoreańskiego reżimu oraz część słabszych niż oczekiwano danych makro.

W tym drugim przypadku rozczarował odczyt dotyczący spadku sprzedaży nowych domów, która w sierpniu zeszła do najniższego poziomu od ośmiu miesięcy. Z kolei huragany jakie ostatnio przetoczyły się przez Karaiby i Stany Zjednoczone negatywnie wpłynęły na poziom zaufania amerykańskich konsumentów, co doprowadziło do spadku obrazujące go indeksu. 

Siedem na 11 głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500 notowało przecenę, a stawce taniejących przewodził sektor telekomunikacyjny.

Pierwszy raz od czterech sesji drożały udziały Apple. To zasługa podwyższenia ceny docelowej dla akcji producenta iPhone przez brokera Raymond James.

Dzięki lepszym niż oczekiwali analitycy wynikom kwartalnym na wartości zyskiwały papiery Red Hat, dystrybutora systemu operacyjnego Linux. Firma podniosła także prognozę całorocznego zysku. 

Na zamknięciu sesji indeks blues chipów Dow Jones IA tracił 0,05 proc. Na zielono świeciły dwa pozostałe indeksy S&P500 i Nasdaq zyskując odpowiednio 0,01 i 0,15 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Niewielkie zmiany na Wall Street