Niewykluczone kolejne podwyżki samochodowego OC

PAP
opublikowano: 25-09-2017, 13:24
aktualizacja: 25-09-2017, 13:25

Niewykluczone są kolejne podwyżki samochodowych ubezpieczeń OC, a zależeć to będzie od wartości wypłat dla poszkodowanych, uważa Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU).

"Wciąż obserwujemy efekt zeszłorocznych podwyżek cen ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Rynek OC drugi kwartał z rzędu jest rentowny, mimo wyższych wypłat na rzecz poszkodowanych w wypadkach. To czy uda się utrzymać tę równowagę, zależy przede wszystkim od wartości wypłat dla poszkodowanych w przyszłości. Jeśli będą one rosły, rosnąć będą także ceny ubezpieczeń" - powiedział cytowany w komunikacie Grzegorz Prądzyński, prezes PIU.

Jak informuje w poniedziałkowym komunikacie PIU w pierwszej połowie tego roku odszkodowania i świadczenia z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych wyniosły 4,3 mld zł (wzrost o 9,2 proc. w stosunku do roku ubiegłego), a odszkodowania i świadczenia z autocasco wyniosły 2,2 mld zł (wzrost o 6,5 proc.)

Według PIU z tytułu wszystkich rodzajów ubezpieczeń w pierwszej połowie 2017 r., polscy ubezpieczyciele wypłacili poszkodowanym i klientom łącznie 19,7 mld zł odszkodowań i świadczeń. To o 8 proc. więcej niż rok wcześniej.

Grzegorz Prądzyński
fot. Marek Wiśniewski
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane