Niezależne warsztaty autoserwisowe mają się nieźle

PJ
opublikowano: 22-04-2009, 00:00

Spadek sprzedaży aut w niewielkim stopniu dotknął niezależne autoserwisy. Mogą one nawet przejmować klientów serwisów autoryzowanych.

Spadek sprzedaży aut w niewielkim stopniu dotknął niezależne autoserwisy. Mogą one nawet przejmować klientów serwisów autoryzowanych.

Firma badawcza MotoFocus. pl przeprowadziła w lutym i marcu badanie związane z kondycją niezależnych warsztatów samochodowych. Jego wyniki wskazują, że obecny spadek sprzedaży nowych samochodów nie ma większych negatywnych skutków dla niezależnych warsztatów. Dlaczego? Ponieważ serwis nowych samochodów przypada i tak na autoryzowane stacje obsługi. Ponad połowa warsztatów niezależnych nie notuje do tej pory spadków obrotów.

— Dużo trudniejsza sytuacja w sektorze autoryzowanym jest szansą dla niezależnych warsztatów, które oferują dobrą usługę i części w zdecydowanie niższej cenie. Może nawet dojść do tego, że niezależne warsztaty będą przejmować klientów, którzy do tej pory serwisowali samochody w autoryzowanych serwisach — podkreśla Alfred Franke, dyrektor działu analiz rynku firmy MotoFocus.pl

Z badań wynika też, że są pewne grupy warsztatów, które borykają się z problemami płynności finansowej czy brakiem zdolności kredytowej. Jest to jednak niespełna jedna dziesiąta badanych i wynik ten niekoniecznie musi wynikać z obecnej sytuacji rynkowej. Co dalej?

— Oczekujemy pewnego ożywienia na rynku, wynikającego z choćby lepszego zazwyczaj dla branży okresu wiosennego, który sprzyjaj naprawom i przygotowaniom samochodów do okresu wakacyjnego — dodaje Alfred Franke.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy