"Niezawisimaja Gazieta": Moskwa spodziewa się krytyki USA w związku ze szczytem G-8

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-04-2006, 09:30

Moskwa spodziewa się krytyki ze strony USA w związku z lipcowym szczytem G-8 w Petersburgu - pisze we wtorek rosyjska "Niezawisimaja Gazieta". Dziennik nawiązuje do niedawnej wypowiedzi wpływowego amerykańskiego senatora Johna McCaina, odradzającego prezydentowi George'owi W.Bushowi przyjazd na szczyt w Rosji.

Moskwa spodziewa się krytyki ze strony USA w związku z lipcowym szczytem G-8 w Petersburgu - pisze we wtorek rosyjska "Niezawisimaja Gazieta". Dziennik nawiązuje do niedawnej wypowiedzi wpływowego amerykańskiego senatora Johna McCaina, odradzającego prezydentowi George'owi W.Bushowi przyjazd na szczyt w Rosji.

      Zdaniem gazety Amerykanie coraz częściej okazują rozczarowanie postępowaniem władz w Moskwie. "NG" powołuje się przy tym zarówno na amerykańską sekretarz stanu Condoleezzę Rice, jak i senatora Johna McCaina, pisząc, że wyrażali negatywne opinie na temat demokratycznych przemian w Rosji. Mimo tego - pisze gazeta - Bush zdecydował się udać na szczyt G-8 w Petersburgu.

      "W miarę zbliżania się lipcowego spotkanie G-8, fala krytyki zza oceanu systematycznie wzrasta. Nieprzyjemne z pewnością dla Moskwy oświadczenia będą napływać coraz częściej (...), ostrożne - z Białego Domu i Departamentu Stanu, bardziej ostre - z Kapitolu i kręgów ekspertów" - zauważa gazeta.

      "Jak na razie, Rosja krytykę znosi. W Ministerstwie Spraw Zagranicznych zaznaczają, że amerykańsko-rosyjskie stosunki na wszystkich płaszczyznach +rozwijają się całkowicie normalnie+" - podkreśla dziennik.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / "Niezawisimaja Gazieta": Moskwa spodziewa się krytyki USA w związku ze szczytem G-8