Niezłe dane nie pomogły indeksom

opublikowano: 19-01-2011, 16:02

Mimo skoku liczby wydanych pozwoleń na  budowę giełda nowojorska rozpoczęła sesję na wyraźnych minusach.

Pół godziny po rozpoczęciu handlu Nasdaq traci pół proc., S&P 500 zniżkuje o 1/3 proc., a Dow Jones osuwa się jedynie minimalnie.

Rynkowi nie pomogły niezłe dane z amerykańskiego sektora nieruchomości. Choć liczba rozpoczętych budów niespodziewanie spadła o 4,3 proc., do 635 tys. z 544 tys. skoczyła liczba nowo wydanych pozwoleń. To oznacza, że było ich najwięcej w ciągu ostatnich 10 miesięcy.

Po tym, jak wczoraj przyjemną niespodziankę inwestorom sprawiły wyniki Apple oraz IBM, dziś oczekiwaniom nie sprostał Goldman Sachs. Akcje banku tanieją o 3 proc. po tym, jak poinformowano, ze zysk netto spadł w zeszłym kwartale o 52 proc. Niższe od prognoz były przychody z tradingu i bankowości inwestycyjnej.

Spośród 24 spółek z indeksu S&P 500, które pochwaliły się wynikami kwartalnymi, ¾ przekroczyło oczekiwania analityków. Zyski przeciętnie wzrosły o 14 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane