Nieznaczne odreagowanie na Wall Street

Zamykająca nerwowy tydzień sesja na amerykańskich giełdach przyniosła w końcu dodatnie zmiany indeksów, choć na finiszu sesji skala aprecjacji nie była oszałamiająca.

Tym samym przerwana została seria trzech przecen z rzędu. Inwestorzy powrócili na rynek akcji, a tym samym bardziej ryzykownych aktywów, skuszeni przede wszystkim informacjami o inflacji. Stało się tak mimo utrzymującego napięcia politycznego wokół Korei Północnej.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Słabszy niż oczekiwano wzrost cen konsumenckich w lipcu, wskazujący na pełzającą inflację może skłonić władze Rezerwy Federalnej do powstrzymania się od dalszych podwyżek stóp procentowych w tym roku.

Wskaźnik CPI wzrósł bowiem o zaledwie 0,1 proc. w ujęciu miesięcznym i 1,7 proc., w skali roku. 

Po opublikowaniu danych o inflacji szanse na ponowne zaostrzenie polityki pieniężnej – według szacunków traderów – spadły do poniżej 40 proc. 

Drożało pięć z jedenastu głównych sektorów wchodzących w skład indeksu S&P500. Najmocniejsza aprecjacja była udziałem segmentu technologicznego. Na wartości, relatywnie najmocniej, traciła z kolei branża finansowa.

Do historycznego minimum spadły notowania akcji Snap. To fekt słabego raportu kwartalnego, zgodnie z którym operator jednego z najpopularniejszych portali społecznościowych odnotował spadek przychodów i dziennej aktywności użytkowników. W rezultacie co najmniej 12-tu brokerów obniżyło cenę docelową walorów.

Indeks Dow Jones IA na zamknięciu zyskiwał zaledwie 0,07 proc. Wskaźnik S&P500 rósł o 0,13 proc. zaś technologiczny Nasdaq o 0,64 proc. W skali całego tygodnia wszystkie trzy wskaźniki odnotowały spadki odpowiednio o: 1,1; 1,4 i 1,5 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nieznaczne odreagowanie na Wall Street