NIK stwierdziła nieprawidłowości w skupie i uboju zwierząt

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-02-2005, 09:52

Najwyższa Izba Kontroli ujawniła szereg nieprawidłowości w nadzorze nad obrotem i ubojem zwierząt rzeźnych - wynika z informacji przedstawionej we wtorek na konferencji prasowej w NIK.

Najwyższa Izba Kontroli ujawniła szereg nieprawidłowości w nadzorze nad obrotem i ubojem zwierząt rzeźnych - wynika z informacji przedstawionej we wtorek na konferencji prasowej w NIK.

    Kontrolerzy stwierdzili, że niezadowalająca była skuteczność i rzetelność podejmowanych działań przez inspekcję weterynaryjną i inspekcję transportu drogowego. M.in. stwierdzono, że w punktach skupu zwierząt i na targowiskach nie przestrzegano przepisów regulujących prowadzenie takiej działalności.

    Nie poprawiły się warunki transportu zwierząt. Kontrola 36 podmiotów dokonujących transportu zwierząt ujawniłanieprawidłowości w odniesieniu do 19, to jest 53 proc. skontrolowanych jednostek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane