Nike wycofa ze sklepów buty z flagą Betsy Ross

opublikowano: 02-07-2019, 22:00

Koncern Nike wycofał ze sklepów buty z wczesną wersją flagi Stanów Zjednoczonych po tym, jak współpracujący z firmą Colin Kaepernick, kontrowersyjny były gwiazdor NFL, poskarżył się, że flaga jest obraźliwa dla niego oraz innych osób.

Zwrócił się więc do Nike’a, twierdząc, że flaga Betsy Ross symbolizuje dla niego oraz wielu innych osób czasy niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych. Jeden z największych na świecie producentów obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych uznał jego argumenty i podjął decyzję o wycofaniu ze sklepów butów „Air Max 1 USA”, które miały uczcić Dzień Niepodległości 4 lipca. O sprawie napisał „The Wall Street Journal”.

Były quarterback drużyny futbolu amerykańskiego San Francisco 49ers nie gra od 2016 r. Powodem były kontrowersje wynikające z zainicjowanej przez niego akcji protestacyjnej przeciwko brutalności policji i nierówności rasowej w USA. Colin Kaepernick, a następnie inni zawodnicy klękali podczas odgrywania hymnu Stanów Zjednoczonych, zamiast stać na baczność. Takie postępowanie wywołało głośne reakcje niezadowolenia niektórych polityków, m.in. Donalda Trumpa. W 2018 r. koncern Nike zdecydował, że Kaepernick będzie twarzą jego kampanii reklamowej, której główne hasło to „Uwierz w coś. Nawet jeśli oznacza to poświęcenie wszystkiego”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu