Nikiel najdroższy od ponad dwóch lat

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 04-09-2017, 07:39

Notowania niklu kontynuując dobrą passę. Poniedziałkowy handel na światowych giełdach przyniósł zwyżkę cen do najwyższego poziomu od ponad dwóch lat, donosi Bloomberg.

Początek dnia zaowocował zwyżkę notowań na giełdzie w Szanghaju do poziomu 12,38 tys. USD za tonę (+2,9 proc.) co jest najwyższą wartością do czerwca 2015 r. Później doszło do wyhamowania tendencji.

Nikiel
Zobacz więcej

Nikiel fot. Bloomberg

Drożeje też miedź, która zaczęła poniedziałek od zwyżki rzędu 1,2 proc. do 6,915 tys. USD/t.

W miniony piątek sześć głównych kontraktów terminowych na surowce na LME (Londyńskiej Giełdzie Metali) odnotowało ósmą-tygodniową  zwyżkę z rzędu, co jest niewiele gorszym wynikiem niż w trakcie hossy w 2006 r. 

Na rynku odczuwalne jest wyczekiwanie. W Chinach, które są jednym z największych konsumentów surowców na świecie zauważalna jest presja ze strony działań związanych z „ochroną środowiska”, która ma i będzie miała silny wpływ na wyceny – ocenia Daniel Hynes, starszy strateg surowcowy w Australia & New Zealand Banking Group.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy