Nikkei wspiął się na niemal 7-letnie maksimum

opublikowano: 13-02-2007, 08:04

To był udany dzień dla inwestorów handlujących na azjatyckich giełdach. Straty z poprzedniego dnia próbowały odrabiać spółki technologiczne. Szczególnie dobrze zaprezentował się parkiet w Tokio, który dzień wcześniej z uwagi na święto nie pracował.

To był udany dzień dla inwestorów handlujących na azjatyckich giełdach. Straty z poprzedniego dnia próbowały odrabiać spółki technologiczne. Szczególnie dobrze zaprezentował się parkiet w Tokio, który dzień wcześniej z uwagi na święto nie pracował.

Spekulacje związane z szybszym niż oczekują analitycy rozwojem japońskiej gospodarki w czwartym kwartale minionego roku zaowocowały wzrostem indeksu Nikkei o 0,67 proc., do najwyższego poziomu od maja 2000 r.

Wśród najmocniej drożejących papierów były reprezentujące sektor bankowo-finansowy. Cieszyć się zwłaszcza mogli posiadacze udziałów Mitsubishi UFJ Financial oraz Mizuho Financial Group.

Po kolejnym spadku cen ropy na cenzurowanym znalazły się papiery największych w regionie koncernów rafineryjno-paliwowych.

Silna przecena (nawet powyżej 12 proc.) stała się udziałem walorów Hutchison Telecommunications, który pozbędziesię udziałów w swoim indyjskim ramieniu Hutchison Essar na rzecz Vodafone Group za 11,1 mld USD.

WST

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane