Nintendo tanieje, bo Super Mario Run rozczarował

opublikowano: 19-12-2016, 07:23

Akcje Nintendo tanieją na giełdzie w Tokio z powodu niskiej oceny, jaką uzyskała wśród użytkowników gra spółki: Super Mario Run.

Wartość rynkowa Nintendo spadła już o ponad 8 proc. od debiutu Super Mario w ubiegłym tygodniu. Tylko w poniedziałek kurs akcji spółki poszedł w dół o ponad 4 proc. Inwestorów rozczarowały niskie oceny, jakie Super Mario otrzymało wśród użytkowników. Gra jest dostępna jedynie na urządzenia Apple. W jego sklepie internetowym App Store oceniło ją prawie 50 tys. graczy i uzyskała średnią 2,5 gwiazdki z możliwych 5. To jedna z najniższych ocen wśród najczęściej ściąganych gier. Nintendo jest krytykowane za to, że tylko trzy pierwsze poziomy gry są bezpłatne, a za pełną wersję trzeba zapłacić 10 USD.

- Oczekiwania inwestorów były bardzo wysokie – skomentował Hideki Yasuda, analityk Ace Research Institute. – Mnóstwo ludzi pisze na App Store, że Super Mario Run nie jest zabawne. Być może oczekiwania były zbyt wysokie – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu