Niskie ceny kusiły do otwierania pozycji

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 22-02-2002, 00:00

Czwartek przyniósł poprawę nastrojów na europejskich parkietach. Wzrostom przewodziły spółki telekomunikacyjne i technologiczne. Popyt koncentrował się także na akcjach banków, które przechodzą okres raportów rocznych.

Po udanej środzie na amerykańskim Nasdaq, gracze zauważyli, że zbyt mocno przecenili papiery m.in. Nokii, Alcatela i Vodafone. Mocno wzrosły kursy Deutsche Telekom i France Telekom. Wyjątkiem w sektorze był brytyjski Energis. Kurs spółki stracił ponad 60 proc., bo firma nie jest zdolna obsłużyć wszystkich zobowiązań bankowych, a jej główny akcjonariusz nie zamierza więcej dopłacać. Zyski banku Societe Generale spadły, ale jej kurs wzrósł o blisko 4 proc. Odwrotnie było w przypadku brytyjskiego Abbey National, którego martwi jakość aktywów. Kwartalne zyski Nordei, największego banku Skandynawii, podwoiły się, a konkurencyjny SEB pobił oczekiwania rynku. Notowania obu spółek wzrosły.

W Niemczech drugi dzień z rzędu wzrostom przewodził DaimlerChrysler. Gracze liczą, że po fatalnym ubiegłym roku w koncernie może być już tylko lepiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Niskie ceny kusiły do otwierania pozycji