Niskie ceny zachęciły do ostrożnych zakupów

Marek Druś
21-11-2007, 00:00

Europejscy inwestorzy kupowali we wtorek akcje. Zdecydowały o tym ich niskie kursy. Wskaźnik cena/zysk dla spółek z indeksu DJ Stoxx 600 spadł po ostatniej wyprzedaży do 12,8, ceny najniższej od co najmniej pięciu lat. Dodatkową zachętą były dobre wyniki spółek oraz sygnały odreagowania spadków na giełdach amerykańskich. Z 18 indeksów branżowych do otwarcia sesji w USA najmocniej drożały akcje spółek chemicznych. To zasługa dużego popytu na walory BASF, których cena spadła wcześniej do najniższego poziomu od początku czerwca. W górę poszły notowania spółek finansowych. Zdecydowały o tym lepsze od prognoz wyniki kwartalne ICAP, pośrednika transakcji papierami wartościowymi między bankami.

W USA sesje rozpoczęły się wzrostem indeksów. Dane z rynku nieruchomości okazały się lepsze niż spodziewane, ale rynek jest ostrożny, zwłaszcza po wiadomości o 2 mld USD kwartalnej straty Freddie Mac. Rynek czekał także na publikację sprawozdania z ostatniego posiedzenia FOMC.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Niskie ceny zachęciły do ostrożnych zakupów