Nissan chce pozwać Ghosna i zażądać odszkodowania

opublikowano: 16-01-2019, 18:17

Nissan Motor planuje pozwanie zwolnionego prezesa Carlosa Ghosna. Zamierza domagać się zrekompensowania spowodowanych przez niego strat, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Ghosn przez lata był uważany za zbawcę Nissana. W listopadzie ubiegłego roku został aresztowany w Japonii. Postawiono mu zarzut sprzeniewierzenia pieniędzy spółki. Ghosn nie przyznał się do winy. Niedawno sąd w Tokio odmówił mu zwolnienia za kaucją.

- Zakres dochodzenia nadal rośnie, więc wystąpimy z pozwem cywilnym po tym jak zostanie ono uporządkowane – powiedział informator Reutersa.

W pozwie cywilnym Nissan będzie chciał zwrotu pieniędzy spółki wydanych przez Ghosna na prywatne cele, m.in. spłatę pożyczki zaciągniętej u saudyjskiego biznesmena, opłatę członkostwa w jachtklubie, czy darowizny dla uczelni w Libanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy