Nissan chce pozwać Ghosna i zażądać odszkodowania

opublikowano: 16-01-2019, 18:17

Nissan Motor planuje pozwanie zwolnionego prezesa Carlosa Ghosna. Zamierza domagać się zrekompensowania spowodowanych przez niego strat, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Ghosn przez lata był uważany za zbawcę Nissana. W listopadzie ubiegłego roku został aresztowany w Japonii. Postawiono mu zarzut sprzeniewierzenia pieniędzy spółki. Ghosn nie przyznał się do winy. Niedawno sąd w Tokio odmówił mu zwolnienia za kaucją.

- Zakres dochodzenia nadal rośnie, więc wystąpimy z pozwem cywilnym po tym jak zostanie ono uporządkowane – powiedział informator Reutersa.

W pozwie cywilnym Nissan będzie chciał zwrotu pieniędzy spółki wydanych przez Ghosna na prywatne cele, m.in. spłatę pożyczki zaciągniętej u saudyjskiego biznesmena, opłatę członkostwa w jachtklubie, czy darowizny dla uczelni w Libanie.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy