Nissan leaf nie jest już taki grzeczny

ŁO
opublikowano: 09-09-2017, 21:07
aktualizacja: 09-09-2017, 21:09

Japończycy zaprezentowali kolejną generację elektrycznego auta, w którym poprawili zasięg i wygląd.

Nissan chwali się, że leaf został całkowicie rekonstruowany i oferuje teraz nie tylko nową stylistykę, ale przede wszystkim większy zasięg, co dla elektrycznego samochodu jest najważniejsze. Leaf na jednym ładowaniu ma teraz pokonać prawie 400 km.  

Nissan naszpikował auto nowoczesnymi technologiami. Inżynierowie wpakowali do samochodu systemy autonomicznej jazdy ProPilot i ProPilot Park, które odciążają kierowcę podczas jazdy autostradą i pomagają na parkingu. Kolejną propozycją jest tzw. e-Pedal.  

- Umożliwia ruszanie, zwiększanie i zmniejszanie prędkości oraz zatrzymywanie się poprzez samo operowanie pedałem przyspieszenia. Przy całkowicie zwolnionym pedale przyspieszenia układ odzyskiwania energii i hamulce cierne są włączane automatycznie, doprowadzając stopniowo do całkowitego zatrzymania się samochodu. Pojazd pozostaje nieruchomy — nawet na wzniesieniu — dopóki pedał przyspieszenia nie zostanie ponownie wciśnięty - czytamy w komunikacie producenta.  

Zmienił się też wygląd modelu. Dotychczasowa generacja miała dość oryginalną stylistykę typowego miejskiego auta. Nowy leaf ma jest bardziej agresywny, sportowy i nowocześniejszy. 

Sprzedaż nowego nissana ruszy w Europie w styczniu 2018 r. Nie znamy jeszcze polskich cen, ale za aktualnie oferowaną generację modelu trzeba było zapłacić u nas co najmniej 128 tys. złotych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane