Nissan najtańszy od 2 lat po aresztowaniu Ghosna

opublikowano: 20-11-2018, 06:39

Akcje Nissan Motor wyraźnie tanieją dzień po aresztowaniu w Japonii szefa rady nadzorczej spółki, byłego prezesa Carlosa Ghosna, informuje Reuters.

Wiadomość o aresztowaniu Ghosna pod zarzutem nadużyć finansowych wywołała wielki szok. Francuz przez wiele lat cieszył się wielkim szacunkiem po tym jak na początku tego wieku uratował Nissana przed bankructwem. Teraz rada nadzorcza chce usunąć Ghosna ze stanowiska po ujawnieniu m.in., że wydawał pieniądze spółki na prywatne cele, a także że zaniżał deklarowane wynagrodzenie. Rynek obawia się dalszych losów aliansu Nissana z Renault, którego autorem jest Ghosn.

Carlos Ghosn
Zobacz więcej

Carlos Ghosn Bloomberg

W poniedziałek akcje francuskiej spółki, której Ghosn jest prezesem i szefem rady dyrektorów, staniały na giełdzie w Paryżu o ponad 8 proc. We wtorek w Tokio akcje Nissana staniały do 940 JPY, najniższej wartości od dwóch lat. Obecnie kurs spółki spada o ponad 5 proc. do 950 JPY.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu