Nissan obniża prognozę zysku

opublikowano: 08-11-2017, 08:20

Nissan, drugi pod względem wielkości japoński producent samochodów obniżył prognozę całorocznego zysku. Uzasadnia to kosztami związanymi z akcją serwisową na rodzimym rynku, donosi Bloomberg.

Prognoza zysku została zredukowana o niemal 6 proc. W roku finansowym kończącym się w marcu 2018 r. zysk operacyjny ma wynieść 645 mld jenów (5,7 mdl USD). Wobec 685 mld oczekiwanych wcześniej. Wezwanie do serwisów na konieczne naprawy około 1,2 mln pojazdów w Japonii prawdopodobnie będzie kosztować koncern 26 mld jenów. Dodatkowo, niekorzystnie na rentowność spółki wpłyną opłaty związane z aferą z poduszkami powietrznymi Takata w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz więcej

Nissan

Bloomberg

19 października spółka wstrzymała produkcję w japońskich zakładach skierowaną na rodzimy rynek, co obniżyło dostawy  pojazdów do dilerów niemal o połowę. Produkcja w sześciu japońskich zakładach i dostawy wznowione zostały w środę. 

Pod nowym kierownictwem, sukcesję po Carlosie Ghosn przejął  Hiroto Saikawa, koncern chce zrealizować cel zakładający 8-proc. udział w globalnym rynku. 

W średnim terminie japoński producent zamierza zwiększyć przychody o 29 proc. do 16,5 bln jenów do 2022 r. 

W pierwszym półroczu obecnego roku finansowego sprzedaż Nissana w Japonii wzrosła o 34 proc. a szczególnym zainteresowaniem cieszy się elektryczna wersja modelu Note. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Nissan obniża prognozę zysku