Czytasz dzięki

Nissan ostrzega przed słabymi wynikami, szykuje się do cięcia etatów

opublikowano: 24-07-2019, 14:38

Nissan, drugi pod względem wielkości japoński producent samochodów ostrzegł, że zysk netto za pierwszy kwartał roku obrachunkowego spadł o około 90 proc. Oczekuje się, że koncern na dniach ogłosi redukcję ponad 10 tys. miejsc pracy, donosi Reuters.

Tak drastyczna skala spadku rentowności oznaczać będzie najgorszy od niemal dekady kwartał dla spółki z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zobacz więcej

Nissan

Bloomberg

Producent samochodów walczy o ograniczenie swoich operacji po latach agresywnej ekspansji pod przewodnictwem byłego prezesa Carlosa Ghosna, który w ubiegłym roku został skazany na więzienie po skandalu, który wstrząsnął całą branżą.

Planowane redukcje zatrudnienia w ciągu najbliższych kilku lat obejmują co najmniej 4 800 etatów,. o których spółka wspominała już w maju i będą dotyczyć głównie fabryk zlokalizowanych poza Japonią. Regiony o znacząco niewykorzystanych zdolnościach produkcyjnych, na które mogą mieć wpływ redukcje zatrudnienia, to m.in.  Indie i Brazylia, informuje jedno ze źródeł.

Inne źródło mówi z kolei, że redukcje miejsc pracy, które mają być ujawnione w tym tygodniu, przekroczyłyby poziom 7 proc. ze 138 tys. pracowników Nissana i stanowią część szerokiej strategii „zwrotu”, która ma zostać wdrożona jeszcze w tym roku

Według dziennika Nikkei, zysk operacyjny Nissana spadł o blisko 90 proc. 

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy