Nissan pozywa Indie o 770 mln USD zaległych dopłat

opublikowano: 01-12-2017, 13:33
aktualizacja: 01-12-2017, 13:34

Japoński producent aut Nissan Motors na drodze międzynarodowego arbitrażu domaga się od Indii ponad 770 mln USD w związku z niezapłaconym państwowym dofinansowaniem, informuje Reuters.

W piśmie skierowanym w ubiegłym roku do premiera Narendra Modi, Nissan zwraca się o zapłacenie dotacji, do których w 2008 r. zobowiązał się rząd Tamila Nadu w ramach umowy budowy fabryki aut.

Bloomberg

Zgodnie z umowa pieniądze miały być wypłacone w 2015 r. Nawet po zwróceniu się w marcu ubiegłego roku do premiera Mondi o pomoc w realizacji warunków umowy nie przyniosły rezultatów. Ostatecznie w lipcu 2016 r. prawnicy Nissana wysłali oficjalne pismo, które zaowocowało serią spotkań, jednak nie wypłatą pieniędzy. Strona indyjska zapewniała, że pieniądze zostaną wypłacone i apelowała do Nissana, by ten nie uruchamiał procedur prawnych.

Jednak w sierpniu Nissan dał Indiom ultimatum, którego skutkiem jest pierwsza rozprawa arbitrażowa mająca się odbyć w połowie grudnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane