Nissan z siedmioma ekranami

ŁO
opublikowano: 16-01-2018, 15:15
aktualizacja: 16-01-2018, 17:49

Japoński producent samochodów pokazał w Detroit prototyp, któremu warto się przyjrzeć, jeśli myślisz o zakupie auta tej marki za kilka lat.

- Nissan Xmotion łączy technologię z japońskim kunsztem - twierdzi producent w komunikacie. Auto stanowi zapowiedź nowego kierunku stylistycznego Nissana.

The Verge podkreśla, że prototyp ma w środku aż siedem ekranów dotykowych. Kilka łączy się w desce rozdzielczej w jedną świetlną listwę. System infotainment obsługiwany jest ruchem rąk i… wzrokiem.  

Samochód uruchamiany jest przy pomocy czytnika linii papilarnych, który umieszczono w kolejnym ekranie ulokowanym w miejscu, gdzie zazwyczaj znajduje się lewarek skrzyni biegów. W momencie pozytywnej identyfikacji na ekranie pojawia wirtualna ryba Koi, która przepływa błyskawicznie i pojawia się nagle na głównych ekranach w desce rozdzielczej.

Nissan opracowując prototyp sięgnął do materiałów i wzorów związanych z Japonią. Całe wnętrze ma w myśl projektantów odwzorowywać japoński krajobraz. W środku auta położona została drewniana płyta, a wzory tapicerki inspirowane są sztuką kumiko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane