Nissan zredukuje produkcję w USA i Meksyku

opublikowano: 29-05-2018, 14:30

Koncern Nissan Motor do lata obniży produkcję samochodów w USA i Meksyku, aby zmniejszyć zapasy swoich pojazdów na spowalniającym rynku, poinformował dziennik „Nikkei”.

Japoński producent samochodów ograniczy m.in. godziny pracy i zredukuje produkcję aż o 20 proc. w pięciu zakładach montażowych w obu krajach.

Hiroto Saikawa, dyrektor generalny Nissana powiedział w maju, że firma dąży do poprawy rentowności, a nie wzrostu sprzedaży w USA. Przewiduje, że sprzedaż na największym rynku spadnie w roku finansowym kończącym się w marca 2019 r. 

Nissan będzie ciąć zapasy u dealerów i skupiać się na sprzedaży detalicznej. W ubiegłym roku producent samochodów rozbudował swój udział w rynku, zwiększając zachęty i notując wzrost sprzedaż floty oraz wysyłek do dealerów. Ta strategia jednak utrudniła realizacje zakładanych marż.

Produkcja Nissana w USA w marcu odnotowała 10-ty z rzędu spadek, który prawdopodobnie rozszerzył się na kwiecień.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Nissan zredukuje produkcję w USA i Meksyku