Niższa rekomendacja dla CCC

ISBNEWS
opublikowano: 10-05-2016, 10:38

Analitycy Haitong Banku obniżyli rekomendację dla CCC do "neutralnie" z "kupuj" oraz cenę docelową do 154,2 zł z 155,7 zł, wynika z raportu datowanego na 9 maja.

We wtorek ok. godz. 9:30 za akcję CCC na GPW płacono 168,05 zł po wzroście o 1,23% od ostatniego zamknięcia.

Analitycy Haitong zredukowali rekomendację po niedawnym mocnym wzroście cen akcji oraz przed ogłoszeniem wyników za I kw. 2016, które ich zdaniem będą słabe. Według Banku, obecna wycena jest wysoka (skorygowany wskaźnik P/E na 16E/17E 28.1x/24.2x) i implikuje realizację dość optymistycznych scenariuszy, co trudno zakładać po nieprzewidywalnej drugiej połowie 2015 r.

"Eobuwie.pl radzi sobie lepiej niż oczekiwali analitycy, jednak pozytywny wpływ e-sklepu na CCC został już uwzględniony w wycenie. Haitong jest obecnie zaniepokojony o wartość złotówki, która powróciła do wcześniejszego trendu osłabiania się w stosunku do dolara i euro. W II kw. CCC zaczyna płacić za zapasy kolekcji jesień/zima 2016, a ponieważ wartości dolara i euro są o ok. 7% i 9% silniejsze rok do roku, to presja na marżę brutto w  drugiej połowie 2016 r. wydaje się realna. Podobnie jak presja na koszty sprzedaży, ogólne i administracyjne (SG&A) w przeliczeniu na metr kwadratowy, do których wzrostu przyczyni się ekspansja w Niemczech i Austrii" - czytamy w komunikacie poświęconym rekomendacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNEWS

Polecane