Niższa rentowność PA Nova

EG
06-05-2011, 00:00

W przychodach dewelopera za 2011 r. pojawi się 40 mln zł z modernizacji sklepów Tesco.

W przychodach dewelopera za 2011 r. pojawi się 40 mln zł z modernizacji sklepów Tesco.

Gliwicka PA Nova wypracowała w I kwartale 2011 r. 35 mln zł przychodów ze sprzedaży (o 4,8 mln zł więcej niż przed w I kwartale 2010 r.) oraz 4,3 mln zł zysku netto (spadek o 3,2 mln zł). O połowę —do 12,4 proc. — spadła także rentowność sprzedaży.

— Taka rentowność wystarczy do wykonania przedstawionych w grudniu 2010 r. prognoz. Nie ma dla nich zagrożenia — mówi prezes Ewa Bobkowska.

Za 2011 r. spółka spodziewa się 160,8 mln zł przychodów i 21,3 mln zł zysku netto.

Przychody PA Novej pochodzą ze sprzedaży wybudowanych obiektów handlowych, prac budowlanych i wynajmu własnych obiektów. Ta ostatnia pozycja stanowi obecnie 13 proc. przychodów i będzie się zwiększać. W sierpniu deweloper otworzy park handlowy w Chorzowie, który będzie przynosił 1,2 mln zł przychodów z najmu, a w październiku centrum handlowe Galeria Sanowa w Przemyślu, które ma dawać 3,5 mln EUR rocznie.

Nowym źródłem dochodów spółki są kontrakty na modernizacje obiektów handlowych dla Tesco, dla którego PA Nova buduje sklepy.

— Jesteśmy w trakcie wykonywania drugiego takiego zlecenia, w sierpniu przystąpimy do dwóch kolejnych. Każdy z nich ma wartość około 10 mln zł. Rentowność jest podobna do tej, którą osiągamy. To perspektywiczny kierunek, bo sieci mają duże budżety na modernizacje starszych obiektów — mówi Ewa Bobkowska.

Do 2013 r. spółka planuje budowę obiektów handlowych za 700 mln zł w miastach liczących 20-100 tys. mieszkańców. Pani prezes jest przekonana, że to dobry kierunek na 3-5 lat. Od początku roku spółka pozyskała dwie działki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Niższa rentowność PA Nova