Niższe prognozy wzrostu dla USA

MD
opublikowano: 08-09-2010, 20:17

Utrzymujące się wysokie bezrobocie i oznaki przedłużającej się słabości rynku nieruchomości skłoniły ekonomistów do dalszego cięcia prognoz wzrostu w USA w drugim półroczu, informuje Reuters powołując się na przeprowadzony we wrześniu sondaż.

Wrzesień był trzecim z kolei miesiącem, kiedy ekonomiści obniżyli prognozy tempa wzrostu gospodarczego w drugim półroczu. Z sondażu wynika, że oczekują obecnie 1,8 proc. wzrostu w ujęciu rocznym w trzecim kwartale i 2,1 proc. wzrostu w czwartym. W sierpniu szacowali go odpowiednio na 2,4 i 2,5 proc., a w lipcu na 2,6 i 2,7 proc. Ankietowani przez Reutersa ekonomiści prognozują średnio obecnie 2,7 proc. wzrost PKB USA w 2010 roku. W sierpniu szacowali go na 2,9 proc., w lipcu na 3 proc.

W ocenie ekonomistów, jest mało prawdopodobne, aby Fed podwyższył stopy wcześniej niż w trzecim kwartale przyszłego roku. Wcześniej uważali, że podwyżka możliwa jest już w drugim kwartale 2011 roku.

MD, reuters.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane