Niższe stawki w rozliczeniach między TP SA a Centertelem

23-09-2004, 20:26

Podpisano porozumienie między Telekomunikacją Polską SA a PTK Centertel, obniżające niektóre stawki za połączenia telefoniczne - poinformował we czwartek wydział prasowy Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP).

Chodzi o tzw. stawkę interkonektową, płaconą w rozliczeniach międzyoperatorskich przez TP SA na rzecz operatora komórkowego za każde zrealizowane połączenie z sieci stacjonarnej do sieci komórkowej, czyli tzw. F2M (Fixed-to-Mobile). Stawki interkonektowe stanowią istotny składnik kosztów cen połączeń F2M. Skutkiem zmniejszenia stawek interkonektowych powinno być zatem obniżenie cen detalicznych na te połączenia - podał w komunikacie URTiP.

Od 1 października pomiędzy PTK Centertel a TP SA będą obowiązywały nowe stawki: 65 groszy za minutę w dni powszednie w godzinach szczytu, 48 groszy za minutę w dni powszednie poza godzinami szczytu i 40 groszy za minutę w soboty, niedziele i święta.

Jak wynika z komunikatu, do porozumienia doszło w wyniku prowadzonych przez prezesa URTiP mediacji pomiędzy TP SA a operatorami sieci komórkowych (PTC Era, PTK Centertel, Polkomtel).

lb/ pad/ bsb/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Niższe stawki w rozliczeniach między TP SA a Centertelem