Niższe zyski NG2

ZK
opublikowano: 15-11-2007, 00:00

Po trzech kwartałach dystrybutor obuwia wypracował niespełna połowę prognozy zysku. Ale konsekwentnie podtrzymuje obietnice.

Po trzech kwartałach dystrybutor obuwia wypracował niespełna połowę prognozy zysku. Ale konsekwentnie podtrzymuje obietnice.

Grupa NG2 (d. CCC), dystrybutor i producent obuwia, zwiększył w trzecim kwartale sprzedaż o 40 proc., do blisko 130 mln zł, ale zyski spadły o 8,6 proc., do 8,35 mln zł.

— To był kolejny okres konsekwentnej realizacji strategii, zakładającej dynamiczny rozwój sieci sprzedaży. W sumie w ciągu dziewięciu miesięcy otworzyliśmy aż 127 placówek. Motorem rozwoju była nowa marka Boti. Szybki wzrost przychodów potwierdza, że idziemy we właściwym kierunku — ocenia Dariusz Miłek, prezes i główny akcjonariusz NG2.

Na cały rok grupa zapowiadała 540 mln zł sprzedaży i 81 mln zł zysku. Na poziomie przychodów sytuacja nie wygląda źle. Po dziewięciu miesiącach jest prawie 380 mln zł, czyli wykonanie przekracza 70 proc. Jednak w przypadku zysku wykonanie — 36,58 mln zł — to tylko nieco ponad 45 proc.

— Spółka podtrzymuje prognozy — zapewnia prezes.

Zapowiada dalszy rozwój sieci. W sumie w tym roku ma powstać 180 nowych placówek, a więc na czwarty kwartał przypada jeszcze ponad 50

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy