Nkt cables: Od pionierskiej piątki do europejskiej siły

Maciej Zając
14-03-2005, 00:00

Nkt cables, wcześniej Śląska Fabryka Kabli, jako jedna z prywatyzowanych firm wchodzących w skład tzw. pierwszej piątki, trafiła na GPW w Warszawie, w kwietniu 1991 roku.

Wiarygodność i przejrzystość wynikająca z charakteru spółki notowanej na giełdzie zwróciły uwagę duńskiego producenta kabli i przewodów, nkt cables A/S, co zaowocowało nabyciem 25 proc. udziałów spółki w 1993 roku, a następnie zwiększeniem liczby udziałów do 75,5 proc. w roku 1998.

W roku 1999 duńskie nkt cables A/S kupiło część kablową niemieckiej firmy F&G, rozrastając się do poziomu firmy ponadnarodowej, czwartej grupy kablowej w Europie.

Od wielu lat nasza firma w Polsce jest znana jako producent przewodów instalacyjnych i giętkich dla Polski i innych krajów w Europie. W konsekwencji naszych doświadczeń i możliwości produkcyjnych stanowimy centrum kompetencji we wspomnianych właśnie obszarach. W dziedzinie sprzedaży zaś czerpiemy korzyści z uczestnictwa w wielkiej grupie kablowej. Nkt cables utrzymuje stałą dynamikę inwestycji w Polsce. Rok 2004 to start nowoczesnego zintegrowanego system zarządzania — SAP R/3, a także budowa zaplecza logistycznego na terenie naszego nowego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego na terenie KSSE w Warszowicach.

Maciej Zając Prezes Zarządu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zając

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / / Nkt cables: Od pionierskiej piątki do europejskiej siły