Noble radzi "kupuj" MCI

ISBNews
opublikowano: 02-12-2013, 12:30

Noble Securities rozpoczął rekomendowanie akcji MCI Management od zalecenia "kupuj" z ceną docelową na poziomie 13,56 zł, wynika z raportu brokera datowanego na 27 listopada.

Cena akcji w dniu wydania rekomendacji wynosiła 10,22 zł. W poniedziałek ok. godz. 12 za akcję spółki płacono 10,25 zł.


"Analitycy Noble Securities wysoko ocenili potencjał wzrostu kursu akcji MCI Management. Podkreślili skuteczne dywersyfikowanie portfela inwestycyjnego, objawiające się w malejącej roli ABC Data w aktywach Grupy MCI, oraz ekspozycję portfela inwestycyjnego na kontynuację hossy w segmentach małych i średnich spółek" – czytamy w marteriale.

Noble Securities podkreśla, że MCI posiada w portfelu spółki giełdowe. W przypadku ABC Daty analitycy spodziewają się silnego przyrostu wartości spółki na GPW jako pochodnej utrzymania wysokiej dynamiki wzrostu wyników w połączeniu z hossą na giełdzie.

Ponadto MCI planuje na lata 2014 i 2015 wyjścia z inwestycji portfelowych, co dobra koniunktura powinna ułatwić. Kolejnym, według Noble Securities, argumentem przemawiającym za atrakcyjnością akcji MCI jest potencjał rozwoju spółek portfelowych, co będzie przekładało się na wzrost wyników funduszu, a tym samym również kapitalizacji giełdowej, podano również.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane